در راستای انجام ماموریت‌های محوله و تحقق چشم‌انداز ترسیم شده، در حوزه دفتر فرهنگ اسلامی فعالیت‌های متعددی برنامه‌ریزی شده و گام به گام به اجرا در می‌آید. یکی از این برنامه‌ها ایجاد فضای تعامل، همفکری و فعالیت گروهی دانشجویان در عرصه‌های فرهنگی، هنری و ادبی می‌باشد و به همین منظور دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرری از تشکیل کانون ها و انجمن‌های دانشجویی استقبال نموده و در چارچوب ضوابط و مقررات دانشگاهی، کانون ها و انجمن ها از حمایت‌های لازم برخوردار می گردند .

از جمله کانون‌های دانشجویی تاسیس شده که پس از انجام مراحل اداری و تصویب شورای فرهنگی واحد فعالیت خود را آغاز نموده اند می‌توان به کانون‌های جرعه نور، مبلغان حجاب، نشاط، شهروند مسئول، اندیشه‌های حضرت امام(ره)، رهپویان هنر، راز عروج و انجمن شاهدان ایثار اشاره کرد.

هر یک از کانون‌ها یکی از اهداف فرهنگی را محور فعالیت‌های خود قرار داده‌اند که به تفکیک عبارتند از:

 

کانون جرعه نور: تعمیق و گسترش فرهنگ اقامه نماز و نمازخوانی

 

 

مبلغان حجاب: تعمیق و توسعه فرهنگ عفاف و حجاب

 

 

شهروند مسئول: تعمیق و گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر

 

 

نشاط: ایجاد فضای پر نشاط فرهنگی و هنری، افزایش روحیه خودباوری و شکوفایی استعدادها، نهادینه کردن فرهنگ تحصیل، تهذیب و ورزش در جوانان دانشگاهی.

 

 

اندیشه های حضرت امام(ره): تبیین و گسترش اندیشه‌های حضرت امام(ره)، تعمیق دانش و بصیرت دینی، معرفی الگوی نظری و عملی شخصیت امام(ره).

 

 

رهپویان هنر: توسعه تئاترهای دانشجویی

 

 

راز عروج: تعظیم و تکریم حج (عمره دانشگاهیان) به عنوان یکی از محوری‌ترین شعائر الهی.

نهج البلاغه: توسعه و تعمیق باورهای دینی و ایمان مذهبی در پرتو نهج البلاغه

صحیفه سجادیه: توسعه و تعمیق باورهای دینی و ایمان مذهبی در پرتو صحیفه سجادیه

 

 

انجمن شاهدان ایثار: حفظ، توسعه وگسترش فرهنگ دفاع مقدس

 

ضمنا کانون‌های دانشجویی شمیم مهر، سفیران سلامت و صبح امید و همچنین هیئت مکتب الزهرا (س) کانون‌های فعالی هستند که پس از اخذ مجوزهای لازم و تحت نظارت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فعالیت‌های ارزنده‌ای داشته‌اند .

تاسیس کانون‌های دانشجویی دارای مراحل خاصی می‌باشد که دانشجویان عزیز می‌توانند ضمن مراجعه به دفاتر فرهنگ اسلامی در دانشکده‌ها اطلاعات کافی را از کارشناسان فرهنگی دانشکدها اخذ نمایند.


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به مرکز اطلاعات، آمار و رایانه واحد یادگار امام خمینی(ره) می باشد.